LinkedIn

Nikomu nie zależy żebyś dostał pracę

07.04.2021

Nikomu nie zależy żebyś dostał pracę

Najpierw wszyscy klepią Cię po ramieniu mówiąc, nie martw się będą żałowali, że odchodzisz

Z takim doświadczeniem jak Twoje natychmiast znajdziesz pracę. Mamy cały czas bardzo niskie bezrobocie, zaledwie 6% najniżej w Europie. Cały czas mamy rynek pracownika. Czym tu się przejmować.
Kiedy pakujesz swoje rzeczy z biurka wszyscy Cię pocieszają mówiąc, dasz radę. Każdy deklaruje chęć pomocy. Z każdym dniem jednak coraz częściej telefon milczy.

Zainteresowanie headhunterów nagle zmniejsza się znacząco, kiedy tylko dowiadują się, że jesteś poza organizacją.

W domu czujesz się nieswojo, brak Ci wyzwań i tętna organizacji. Wiele osób, które dotychczas zabiegały o kontakt z Tobą nagle nie znajduje czasu. Zaczynasz rozumieć, że zainteresowanie Twoją osobą było spowodowane tym, że byłeś dawcą biznesu. Po kilku tygodniach orientujesz się, że coś się na rynku zmieniło a Ty nie do końca wiesz co?

Jesteś zaskoczony, że dawny paradygmat, że praca zawsze szukała Ciebie teraz nagle przestał obowiązywać. Czujesz się zdziwiony, że Headhunterzy nie działają na twoją korzyść tylko pracodawców, że nie przedstawiasz dla nich takich wartości jaką do tej pory deklarowali. Z każdym tygodniem zaczynasz zastanawiać się co z Tobą nie tak. Gdzie popełniłeś błąd co przeoczyłeś. Próbujesz trzymać gardę i żyć jak dotychczas, ale czujesz, że jesteś samotny w poszukiwaniu pracy. Czujesz, że nikt nie ma interesu, żeby Cię wspierać.

Wysyłasz aplikację na ogłoszenia, ale zainteresowanie jest znikome

Myślisz sobie, że może to kwestia twojego wieku albo tego, że pracowałeś zbyt długo w jednej firmie a może to kwestia twojego CV? Ponieważ ogłoszeń jest relatywnie mało wpadasz na pomysł aby wysyłać aplikację na stanowiska poniżej twoich kompetencji. Tu jednak okazuje się, że jest jeszcze gorzej, że zainteresowanie jest jeszcze mniejsze. Zaczynasz zauważać, że twoich aplikacji czasami nikt nawet nie otworzył.

Mimo tego, że masz jeszcze bufor finansowy zaczynasz odczuwać niepokój o przyszłość i bezpieczeństwo finansowe. Zastanawiasz się jak zabezpieczyć i utrzymać to na co tak ciężko przez wiele lat pracowałeś. Teraz kiedy jesteś u szczytu swojej kariery czujesz się wyrzucony poza nawias.

Jeśli masz chociaż część z tych doświadczeń o których pisze oznacza to, że nie wiesz, jak poruszać się na obecnym rynku pracy i jak dalece zmienił się ten rynek przez ostatnie lata

Najpierw musisz mieć plan. Raczej nastaw się na długi marsz niż intensywne Sprint. Swój plan podziel na dwie części.

Pierwszą część poświęć na szukanie odpowiedzi co to znaczy, że jesteś doskonałym kandydatem w każdym punkcie styku Ciebie jako kandydata z przyszłym pracodawcą.

Jakie są Twoje najsilniejsze kompetencje, a jakich kompetencji wymaga stanowisko, o które się ubiegasz. Czy kompetencje, które zdefiniowałeś są klarowne i czytelne w twoim CV. Czy potrafisz je zaprezentować podczas rozmowy? Dlaczego pracodawca powinien wybrać Ciebie ani innego kandydata? Jaki masz profil na LinkedIn czy łatwo go wyszukać rekruterom?

Drugą część poświęć temu jak poszukiwać pracodawców, którzy poszukują kandydatów o kompetencjach takich jak Twoje. Nawet jeśli jesteś fantastycznym kandydatem, ale mało kto o tym wie twoje doświadczenie i sukcesy nie pomogą Ci w znalezieniu pracy. Dlatego podejmij aktywne działania na rynku ukrytym, aby proaktywnie poszukiwać pracodawców.

Chcesz porozmawiać, jak pracuję z Top Managerami poszukującymi pracy?

Zadzwoń do mnie zamiast uczyć się na własnych błędach

i wyważać drzwi już dawno otwarte. Przestań przejadać oszczędności. Lepiej wydaj je na wakacje z rodziną zamiast podejmować bezskuteczne chaotyczne działania. Poniżej znajduje się Link do mojego kalendarza. Wybierz dogodny dla Ciebie termin, na krótką rozmowę.
https://calendly.com/ernest-wencel/30min

Pozdrawiam
Ernest