LinkedIn

O mnie

Ernest Wencel twórca Punktu X

Jestem headhunterem do wynajęcia. Pomagam managerom i ekspertom w poszukiwaniu pracy.


Mam głęboką pewność, że wszyscy jesteśmy od siebie zależni i wzajemnie połączeni. Rzeczy nie dzieją się przypadkiem a są wynikiem przyczyn i warunków. Dlatego każde podejmowane przez nas działanie ma mniejszy lub większy wpływ na business, relacje i nasze otoczenie.

Sam wielokrotnie stawałem w obliczu wyzwań poszukiwania nowych rozwiązań i koncepcji biznesowych. Nigdy nie pracowałem „na etacie”. Sytuacje rynkowe, często zmieniają się, co pokazuje również sytuacja obecna. Tylko Ci, którzy potrafią być elastyczni – szukać szans i możliwości w otaczającej ich rzeczywistości wygrywają najczęściej.

Ja to robię od prawie 30 lat, dzielę się swoim doświadczeniem z moimi klientami. Osoby z którymi miałem przyjemność pracować to wspaniali mądrzy ludzie, którzy na chwilę stracili orientację w rozwoju ścieżki zawodowej. Rozkładam przed nimi mapę i pytam, gdzie chcą dojść. Tak wyruszamy w podróż po nowy cel zawodowy moich Klientów. Specjalizuje się w pomocy w poszukiwaniu pracy dla menadżerów i ekspertów.

Z mojego badania Belbina wynika, że jestem osobą nastawioną na cel i zadanie, kreatywny, widzący wzajemne powiązania biznesowe, ale czasem nadmiernie krytyczny. Swoje

kompetencje i doświadczenie

zdobyłem realizując projekty rekrutacyjne, HR, wydawnicze i filmowe. Dzięki szerokiemu spektrum zainteresowań i doświadczeń mam dużą łatwość w zrozumieniu kandydatów w kontekście różnorodnych ról biznesowych, z różnych branż. Stworzyłem autorski program szkolenia z zakresu prezentacji zbudowany w oparciu o zasady pisania scenariusza filmowego „Hollywood Presentations”, który wykorzystuję do pracy ze swoimi klientami.

·                 Od stycznia 2014 r. pełnię funkcję Prezesa Zarządu w firmie E4D Sp. z o.o.

·                 W latach 2006-2019 pełniłem funkcję Członka Zarządu firmy consultingowej WNCL Sp. z o.o. wyspecjalizowanej w strategicznym zarządzaniu HR.

·                 Byłem pomysłodawcą i dyrektorem zarządzającym OCI Ogólnopolskiego Centrum Interwencyjnego działającego od 2014 r. (linia whistleblowing) dla pracowników korporacyjnych.

Jako Executive Headhunter

przez ponad 10 lat zrealizowałem ponad 200 procesów rekrutacyjnych głównie na poziomie zespołów zarządzających dla różnych branż (m.in. farmaceutycznej, finansowej, FMCG, i usługowej). Od ponad 7 lat prowadzę programy outplacementowe dla międzynarodowych korporacji oraz klientów indywidualnych.

W latach 2000-2004 jako Dyrektor Zarządzający prowadziłem grupę firm Agape, w ramach której stworzyłem m.in. marki Agape Special Events i Agape Custom Publishing (pierwszą w Polsce firmę wydawniczą typu custom publishing), w ramach której zorganizowałem pierwszy w Polsce konkurs na biuletyn firmowy oraz wydawałem magazyn komunikacji kreatywnej „Kakofonia”.

Zrealizowałem również

2 filmy dokumentalne w tym jeden pełnometrażowy dokument,

które były prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

W ramach działań CSR wydałem kilka albumów kulinarnych, których sprzedaż zasiliła fundusz stypendialny Fundacji Vide Supra.

Studiowałem prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i reżyserię w Akademii Multi Art. w Krakowie.

Posiadam również certyfikację badania ról zespołowych według metodologii Belbina.