LinkedIn

ZDJĘCIE DO CV

18.09.2019

Poszukiwanie pracy to proces bardzo konfrontacyjny. Albo wymarzoną pracę dostaniesz Ty, albo ktoś inny.

ZDJĘCIE DO CV

Dlatego warto zrobić wszystko, żeby zwiększyć szansę na sukces. Forma graficzna życiorysu zawodowego (CV), jego estetyka i przejrzystość ma ogromne znaczenie. A spośród różnych elementów graficznych najważniejsze jest zdjęcie.

Dlaczego?

Kiedy ktoś ogląda CV,

WZROK BIEGNIE NAJPIERW NA TWOJE ZDJĘCIE,

a dopiero później na inne jego elementy. Natychmiast pojawia się automatyczna ocena np. „kogoś mi przypomina”, „jest jakichś dziwny”, „wygląda jak prawnik”, „dobrze mu z oczu patrzy” lub „nie ufam mu”.

Co więcej, zdjęcie powinno być adekwatne do stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli na swoim zdjęciu pokażesz, że skaczesz z samolotu lub wspinasz się wysoko w górach bez zabezpieczenia, nie zrobisz raczej dobrego wrażenia w firmie ubezpieczeniowej, prawniczej lub finansach. Bo tam potrzebą jest bezpieczeństwo, a te sporty pokazują dużą skłonność do ryzyka. Być może takie zdjęcie sprawdzi się w firmie eventowej, w wojsku czy w policji.

CO JESZCZE JEST WAŻNE?

Ten, kto ogląda Twoje zdjęcie, chce zobaczyć Twoją twarz, a konkretnie Twoje oczy.

Bo śmiejące się oczy budzą sympatię i życzliwość. Dlatego zwróć uwagę, czy Twoje oczy zamieszczone w dokumentach aplikacyjnych zdają się patrzeć na osobę, która ogląda CV, czy Twoje oczy się błyszczą. Takie spojrzenie daje poczucie bliskości podobne do tego, które mamy utrzymując kontakt wzrokowy z rozmówcą.

UNIKAJ ZDJĘĆ Z PODRÓŻY,

nie chwal się, że byłeś na egzotycznych wakacjach czy jechałeś na słoniu.

A co jeśli nie masz odpowiedniego zdjęcia? Odpowiedź jest prosta: nie zamieszczaj go.

A jeśli chcesz dowiedzieć się jak pomagam managerom w poszukiwaniu pracy

Umów się na spotkanie

Powodzenia,

Ernest