LinkedIn

Świat do góry nogami, czy HR sobie poradzi?

06.04.2020

Świat do góry nogami, czy HR sobie poradzi?

W największym kryzysie XXI wieku wiele naszych mniejszych i większych światów wywróciło się do góry nogami.

To czas, w którym decyduje się nasza przyszłość osobista i nasza praca zawodowa. To jak rozstajemy się z naszymi pracownikami jest fundamentalnie ważne. Warto, żeby każdy zadał sobie pytanie jaka jest chęć realnego zadbania o pracowników a jaka o bottom line.

Wszyscy doskonale rozumiemy, że czasem trzeba dokonać bolesnych zwolnień jednak forma jak to robimy jest ogromnie ważna. Czy potrafimy zwalniać z zachowaniem godności, empatycznej komunikacji i maksymalnym wsparciem na jakie możemy sobie pozwolić jako pracodawcy?

Forma zwolnień nie tylko wpływa na nasze wyniki tu i teraz, ale zdeterminuje naszą przyszłość. To jest czas, kiedy koronawirus mówi sprawdzam. To czas, kiedy widać, ile warta jest nasza kultura organizacyjna, nasze misja i wartości. Czy jako pracodawcy jesteśmy fasadowi a wszystkie piękne hasła jeszcze dwa miesiące temu służyły jedynie zapewnieniu mocy przetwórczych i były mówiąc łagodnie blichtrem?

Wierzę, że HR stanie na wysokości zadania,

wierzę, że HR stać na wewnętrzną odwagę, aby zadbać o jakość i standard zwolnień. Wiem jak czasem to traumatyczne decyzje, kiedy zwalniamy naszych kolegów i przyjaciół.

Z tych właśnie powodów jako specjaliści od programów outplacementowych chcielibyśmy przygotować bezpłatny webinar dotyczący zwolnień.

Podzielcie się proszę co jest dla Was najtrudniejsze?

Co chcecie żebyśmy poruszyli?

Wszyscy, którzy prześlą swoje sugestie w pierwszej kolejności dowiedzą się o szczegółach i pomogą innym. Chcemy, żeby nasza praca była maksymalnie przydatne, dlatego Wasze opinie są ogromnie cenne.

Czekam na propozycje tematów.

Ernest